Leštění minerálů

Nabízíme řezání, broušení a leštění sbírkových minerálů do vysokého lesku (skelného)  a to především křemenných hmot, železitých křemenů , ale i jiných minerálů jako jsou například Aragonit, Fluorit a jiné. 

Jsme schopni sami zpracovat kameny do velikosti cca 30 - 35 cm, popřípadě  po dohodě zařídit leštění i větších rozměru.

 

Ceny našich služeb jsou následující:

  • Řezání kamene na diamantové pile -  1 Kč /cm2
  • Broušení , leštění kamene do vysokého lesku   - 5 Kč/cm2
  • Zpracování kamene nad 35 cm délky dle individuální domluvy

U větších kamenů záleží na tvaru, rozměru a druhu materiálu a je potřeba řešit vždy individuálně.

Reprezentativní příklad:

Po předchozí domluvě a konzultaci nám zašlete vaše minerály, my kameny nařežeme za výše uvedenu cenu, obratem vám zašleme na vaši emailovou adresu foto vašich minerálů v mokrém stavu, a vy se poté rozhodnete, jaké kusy si necháte vyleštit a které zašleme zpět bez  následného leštění.

Pro lepší představu uvedu kámen o rozměru 10x10 cm což je 100 cm2 

  • cena za řez bude tedy 100 cm2 x 1 Kč = 100 Kč
  • Broušení a leštění jedné poloviny kamene bude 100 cm2 x 5 Kč / cm2   =  500 Kč
  • Celková cena za zpracování obou polovin kamene tedy bude  1100 Kč 

Doba realizace zakázek je individuální dle aktuálního vytížení a počtu objednávek, každopádně se vždy snažíme, aby vaše objednávka byla vyřízena v co možná nejkratším termínu. Ve většině případů se ale i tak pohybujeme  okolo 14 dní +  

Neprovádíme zpracování do různých tvarů, fasetové výbrusy ani opravy poškozených výrobků z minerálů, ale pouze rovinné leštění ploch!

Z  důvodu velké vytíženosti a náročnosti zpracování, přestáváme zpracovávat kameny pod 50 cm2 plochy.

Upozorňujeme, že u leštění minerálů  není možná platba kartou přes platební  bránu,  ale pouze převodem  či  hotově při převzetí!  

Dále je potřeba vzít v úvahu, že ne každý materiál je stejný, v kamenech bývají různé praskliny a jiné nedokonalosti  a v takovýchto případech, nenese naše firma jakoukoliv odpovědnost za případné poškození během řezání, broušení či leštění kamenů!

To samé platí při dvou a více  různých typech materiálu v jednom kameni. Není možné očekávat, že budete mít stejný lesk u křemene a toho samého výsledku se vám dostane třeba u Fluoritu.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na Czechrocks@email.cz